Projekt pn. ,,Energetyka prosumencka – informacja, edukacja, promocja” – w ramach PORYBY 2014 – 2020
Wnioskodawca: Związek Stowarzyszeń LGD9
Termin realizacji: 25.10.2021 – 31.10.2022
Kwota projektu: 91 118,00 zł.
Kwota dofinansowania: 80 000,00 zł.
Zadania w ramach projektu: organizacja wyjazdu studyjno – szkoleniowego „Kreatywne zastosowanie OZE w praktyce” do Kozarka Małego, organizacja konkursu na graficzne przedstawienie hasła „Energetyka prosumencka”, instalacja paneli fotowoltaicznych oraz stworzenia ogrodu OZE koło budynku biurowego w Ogonkach.
Logo projektu ,,Energetyka prosumencka – informacja, edukacja, promocja”
– praca konkursowa autorstwa Hany Zamielskiej, która zajęła 1 miejsce w konkursie na graficzne i plastyczne przedstawienie hasła „Energetyka prosumencka”.
WYNIKI KONKURSU NA GRAFICZNE I PLASTYCZNE PRZEDSTAWIENIE HASŁA „ENERGETYKA PROSUMENCKA”
UWAGA AKTUALIZACJA !!!
Wydłużamy termin nadsyłania prac do konkursu do 26 października 2022r.
Dopuszczamy możliwość składania prac graficznych i plastycznych.
Dokumenty do pobrania:
KONKURS NA GRAFICZNE PRZEDSTAWIENIE HASŁA „ENERGETYKA PROSUMENCKA”
Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) zaprasza do udziału w konkursie na graficzne przedstawienie hasła „Energetyka prosumencka”.
Celem konkursu jest promowanie założeń energetyki prosumenckiej wśród mieszkańców obszaru działania Związku Stowarzyszeń LGD9 i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka ,,Wielkie Jeziora Mazurskie”.
Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży do 25 roku życia z obszaru działania Związku Stowarzyszeń LGD9 i Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” tj. z gmin wiejskich: Budry, Giżycko, Kruklanki, Miłki, Pozezdrze, Srokowo, Wydminy oraz gmin miejsko – wiejskich: Ryn i Węgorzewo.
Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 19 października 2022r.
Do pobrania:
WYJAZD STUDYJNO – SZKOLENIOWY DO KOZARKA MAŁEGO
09 września 2022 roku, Związek Stowarzyszeń Na Rzecz Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich (LGD9) zorganizował wyjazd studyjno- szkoleniowy pn. „Kreatywne zastosowanie OZE w praktyce” do gospodarstwa ekologicznego w Kozarku Małym (gmina Sorkwity) należącego do Instytutu Rozwoju Sp. z o.o.
Celem wyjazdu było poznanie dobrych praktyk oraz udział w warsztatach podnoszących wiedzę nt. odnawialnych źródeł energii.
W pierwszej części pobytu odbyły się 2 szkolenia: „Farmy fotowoltaiczne w rolnictwie – źródła i uwarunkowania rozwoju” oraz „Trendy w branży fotowoltaicznej – doświadczenia Corab-u” przeprowadzone przez pana Zbigniewa Brodzińskiego – prof UWM w Olsztynie.
Z kolei po obiedzie odbył się warsztat pn. „Praktyczne doświadczenia z eksploatacji instalacji OZE” połączony z prezentacją inwestycji tj. instalacji fotowoltaicznych prosumenckich, farmy fotowoltaicznej, pomp ciepła. Podczas prezentacji uczestnicy dowiedzieli się również, że bardzo korzystne jest zawiązywanie spółdzielni fotowoltaicznych celem zmniejszenia kosztów zużycia energii elektrycznej.
Ponadto uczestnikom zaprezentowana została zagroda wiejska funkcjonująca pod nazwą „Mazurska Zagroda”, w tym infrastruktura przeznaczona na działalność gospodarczą (m.in. Dom Seniora, sala szkoleniowa, sala barowa) oraz zasoby przyrodnicze (winnica, wiszące ogrody, stawy rybne) oraz mini zoo. Zwieńczeniem wyjazdu była wspólna kolacja.
W wyjeździe studyjnym udział wzięli członkowie Związku Stowarzyszeń LGD9 oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie”, w tym pracownicy biura, a także przedstawiciele lokalnych samorządów i aktywni mieszkańcy obszaru LGD9 (w sumie 25 osób).
Dziękujemy prof. Zbigniewowi Brodzińskiemu za przygotowanie pobytu w gospodarstwie ekologicznym oraz przeprowadzenie szkolenia, a uczestnikom wyjazdu za aktywność – liczymy, że zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce.
Do pobrania:
Projekt realizowany jest ze środków Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020.