REALIZACJA MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU WSPÓŁPRACY „MŁODZIEŻ ZMIENIA WIEŚ”

Zapraszamy do obejrzenia reportażu filmowo – zdjęciowego:

16 lutego 2015 roku w Olsztynie Związek Stowarzyszeń LGD9 podpisał z Samorządem Województwa Warmińsko – Mazurskiego podpisał Aneks do Umowę przyznania pomocy nr 0004-6931-UM1400007/13 w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy” w zakresie operacji polegającej na realizacji projektu współpracy objętego PROW na lata 2007-2013.

Zestawienie rzeczowo – finansowe:

W dniach 18- 31 października 2015 roku w Solecznikach  (Litwa) odbył się 2 – tygodniowy obóz konny dla młodzieży polsko – litewskiej (40 osób). Zapraszamy do galerii zdjęć:

W dniach 05-18 października 2014 roku w Kalu (Polska) odbył się 2 – tygodniowy obóz żeglarski dla młodzieży polsko – litewskiej (40 osób). Zapraszamy do galerii zdjęć:

W dniach 17-28 lipca 2014 roku na obszare PAYS COB we Francji odbyły się warsztaty edukacyjne. W warsztatach udział wzięła 40 osobowa grupa młodzieży polsko – francuskiej.

01 lipca 2014 roku Związek Stowarzyszeń LGD9 podpisał z partnerem litewskim Szalczininku VV Aneks do Umowy o współpracy międzynarodowej, na podstawie którego do projektu przystąpił kolejny partner litewski – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokol” Szalczininkai.

25 listopada 2013 Związek Stowarzyszeń LGD9 podpisał z partnerem litewskim Szalczininku VV Umowę o współpracy międzynarodowej . W ramach umowy partnerzy zobowiązali się do wspólnej realizacji projektu współpracy pn. Młodzież zmienia wieś.

CEL GŁÓWNY PROJEKTU

Wypromowany potencjał przyrodniczo-kulturowy i gospodarczy Wielkich Jezior Mazurskich (Polska) i Rejonu Wileńskiego (Litwa) poprzez poznanie możliwości jego wykorzystania w celu świadczenia usług turystycznych oraz uzyskanie niezbędnych kwalifikacji do uprawiania żeglarstwa i jazdy konnej podnoszących kwalifikacje potencjalnych mikroprzedsiębiorców i Ambasadorów swojego obszaru.

CELE SZCZEGÓŁOWE PROJEKTU

1. Wzrost umiejętności i wiedzy na temat tworzenia i wykorzystania oferty turystycznej , w tym miejsc historycznych i zasobów kulturowych Wielkich Jezior Mazurskich i Wileńszczyzny poprzez udział w szkoleniu żeglarskim i nauce jazdy konnej oraz udziale w wycieczkach krajoznawczych.
2. Nabycie lub wzmocnienie umiejętności współdziałania w grupie międzynarodowej oraz przełamanie antagonizmów i zaszłości historycznych poprzez udział w 2 tygodniowych warsztatach edukacyjnych w 2014 roku.